More Website Templates @ Templates.com!

Haberler:

 • 16 Mayıs 2016Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliğinin basın duyuruları yapılmaya başlandı.

Bizim Hikayemiz

Hikaye anlatıcılığı sanatının büyülü ve iyileştirici gücünü ebeveynler ve çocuklar ile tanıştırmak için el ele veren bir avuç Don Kişot'uz biz. Teknoloji çağının tüm cazibe ve uyaranlarına inat hayal gücünün çocuklar için an-ı yaşatan ve dönüştürücü olduğuna inanıyoruz.

Ekibimiz:

 • Ayşegül Dede
  (Dil Bilimci & Hikâye Anlatıcısı)
  iki çocuğu ile yaşayan Ayşegül Dede, 2003 Konya Selçuk Üniversitesi Dil Edebiyat Fakültesi’nden mezun olup on sene boyunca özel okullarda çocuklara yönelik Hikâye Anlatıcılığı üzerine öğretmen eğitimleri verdi. Önceleri Hikâye Anlatıcılığı’nın eğitimde bir araç olarak kullanılması üzerine çalıştı, fakat daha sonra 2012 de Kidsnook Masal Akademi’yi kurarak hikâye anlatıcılığı sanatını ön plana çıkaran performans ve eğitimler üzerinde çalışmaya başladı. İki çocuk annesi olan Ayşegül, şu sıralar, çok yakında Kidsnook Yayınevi’nin yayımlayacağı kendi masal kitaplarını yazıp resimliyor.

  aysglkidsnook@gmail.com
 • Hatice Sönmez Arslantaş 
  (Pantomim Sanatçısı – Eğitmen –Mimli  Masal Anlatıcısı)
  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanal Dalı mezunudur. Okul Öncesi Eğitim Derneği ile beraber kendi geliştirdiği “Okul Öncesinde Pantomim Uygulamaları” adlı çalışmayı, 2 yıl süresince birçok ilde anaokulu eğitmenlerine “pantomim ile nasıl oyunlar yaratılır” üzerine seminer vermiştir.  Masalın hareket iskeletinden yola çıkarak “Mimli Masallar” projesini yaratmış hem atölye çalışması hem gösteri olarak iki farklı uygulamayı hayata geçirmiştir. 2011 yılında kurduğu MimDepo Performans atölyesinde çocuklara yönelik pantomim atölyesini sürdürmekte ve pantomim tiyatrosuyla çocuklara gülücükler dağıtmaktadır. “Büyüttüğümüz bir çocuk değil, bir dünya!” felsefesiyle çalışmalarına devam etmektedir.

  hatice@mimdepo.com
 • Demet Tuncer 
  (Müzikal Tiyatro Oyuncusu)
  Demet Tuncer profesyonel sanat hayatına, 1990 yılında birincilikle kazandığı devlet bursuyla gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde adım attı.

  1993-1997 yılları arasında Amerika’nın New Mexico eyaletinde siyasal bilgiler ve müzikal tiyatro eğitimini sürdürdü. Broadway’deki ilk akademik tiyatronun yapımcılığını üstlenen Steve Wallace ile birçok projede çalıştı. Santa Fe Operası’nda ünlü tenor Andre Garcia Nuthman’ın direktörlüğünü yaptığı müzikallerde rol aldı. Başta Sting olmak üzere birçok ünlü sanatçının şan hocası Austin Miskel’in dikkatini çekerek, kazandığı burs sayesinde onunla çalışma fırsatını yakaladı. New York Operası’nda ünlü bas-bariton Carlos Archuleta ile müzikallerde yer aldı.
  1997’de Türkiye’ye dönerek Garo Mafyan, Atilla Özdemiroğlu ve Uğur Başar önderliğindeki İstanbul Gelişim Orkestrası’nın bir dönem solistliğini üstlendi. Türkiye, Demet Tuncer’i ilk defa televizyon ekranında “Çocuklar Duymasın” adlı dizide canlandırdığı Amerika’lı Patroniçe “Mary Smith” karakteriyle tanıdı. Daha sonra Aram Gülyüz‘ün yönetmenliğinde “Arapsaçı” ve “Kadın Terzisi” filmlerinde oynadıktan sonra 2008 yılında Cem Yılmaz’ın yapımcılığını üstlendiği “Yahşi Batı” filminde rol aldı.
  Gencay Gürün ile Tiyatro İstanbul’da “Aşkın Yaşı Yok” adlı komedide başrolde yer aldı ve 2005 yılında Selim Naşit Tiyatro Ödülleri’nde komedi dalında “En İyi Kadın Sanatçı” ödülüne layık görüldü. 2006 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Batı Yakasının Hikayesi” müzikalinde oynadı.Demet Tuncer beş farklı kadını canlandırdığı “Müzikaldeki Hayalet” oyunu ile Afife Jale ve “Müzikal ve Komedide En İyi Kadın Oyuncu” dalında 2008 yılında Sadri Alışık ödülünü kazandı.
  Demet Tuncer’in, Türkiye ve Amerika’da geniş bir müzikal tiyatro portfoyü bulunmaktadır. Bu müzikallerden en iyi bilinenlere örnek olarak Avenue Q (İstanbul), Müzikaldeki Hayalet (İstanbul), West Side Story (İstanbul), Godspell (Amerika), Little Shop of Horrors (Amerika) gösterilebilir.
  Tuncer müzikal stand-up konseptiyle hikayelere melodiler katıyor, şarkılara hikayeler. Çok beğenilen bu konseptini, kızı Ayza doğduktan sonra daha da pekiştirdi. Kızı Ayza ile beraber kariyerine bir pencere daha açan Tuncer artık anne-çocuk dünyasında. Youtube kanalı “Bir Demet anne” ile yine bir ilke imza atarak kadınların anne olduktan sonra değişen hayatlarını 360 derece ele alan, destekleyen, motive eden, esprili bir kanal kurdu. Şarkılı masal kitabı yazmaya başlayan Tuncer’i artık hikaye anlatıcı, esprili bir anne olarak da göreceğiz.
  www.demettuncer.com

 • Ayşen Başaran Çetin
  (İletişim Uzmanı)
  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Mezunu olan Ayşen Başaran Çetin, eğitimini aldığı ve çok sevdiği işinde İstanbul’da Türkiye’nin en iyi ajanslarında yaklaşık 15 sene çalışarak konusunda uzmanlaştı. 2013 Kasım itibariyle  eğitimini, deneyimini ve uzmanlığını birleştirerek kendi hikâyesini yazmaya karar verdi ve İletişimevi Danışmanlık ismiyle bir iletişim ajansı kurdu. Profesyonel hayattaki mottosu “Her Markanın Bir Hikâyesi Olmalı” inancıyla hizmet veren  Başaran Çetin, Hikâye Anlatıcılığı konusuyla özel olarak ilgileniyor. 1976 Bursa doğumlu olan Ayşen, 4,5 yaşındaki Defne’nin de annesidir.
 • Beste Bereket
  (Tiyatrocu & Oyuncu)
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.İlk uzun metraj filmiyle Altın Portakal ödülü alıp sektöre adım attı. Daha sonra Sadri Alışık, Altın Koza ve tiyatroda Genc Yetenek ödülünün sahibi oldu.Çeşitli sinema, tiyatro, dizi ve televizyon programı çalısmaları yaptı ve yapıyor.Çocukları çok seven oyuncu, Kidsnook Masal Akademi’de çocuklara yönelik hikâye anlatıcılığı performansları sergiliyor ve minik hikâye anlatıcıları yetiştiriyor.

  bestebereket@gmail.com
 • Sebahat Bağbars
  (Joimove Eğitmeni)
  Gazeteci, Pr Marka Danışmanı olan Sebahat Bağbars aynı zamanda yetişkinlerle bebek ve çocukların beraber dans ettikleri etkinlik olan Joimove eğitmeni. Yakın zamanda masal anlatıcılığına başlayacak olan Bağbars, Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Uluslararası İlişkiler mezunu... 

  sebahatbagbars@gmail.com
 • Judith Malika Liberman
  (Hikâye Anlatıcısı & Eğitmen)
  Judith Liberman; hikâye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti ve eğitmen.

  Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlanmasına öncülük etmiş ve halen ediyor. Yıllardır yetişkinler ve çocuklar için masal geceleri düzenliyor, yeni nesil Anadolu Masalcıları yetiştiriyor. Ayrıca masalların ve sanatın iyilestirme gücündenfaydalanılan atölyeler de gerçekleştiriyor.

  Her hafta NTV Radyo’da “Masal Bu Ya” programında hikâye ve masalların gücü hakkında konuklarıyla sohbet ediyor. “Bir varmış bir yokmus” filminde masalcı olarak rol alan Judith’in Doğan Yayıncılık tarafından ‘’Masal Terapi’’ isimli bir kitabı bulunuyor. Dünyanın dinlediği hikâyeler değişirse, dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

  anlatsanat@gmail.com
 • Sara Şahinkanat
  (Yazar & İletişimci)
  1966 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar reklamcılık sektöründe çalıştı, bir süre sözlü tercümanlık yaptı.

  İlk baskıları Kır Çiçeği Yayınları sonraki baskıları YKY tarafından yayımlanan “Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan” kitabı ÇGYD (Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği - IBBY Türkiye) tarafından “2009 Yılının En İyi Resimli Öykü Kitabı” seçildi. Ayrıca YKY’den çıkan “Beyoğlu Macerası” adlı kitabı yine ÇGYD tarafından “2011 Yılının En İyi Tasarım”ödülüne layık görüldü.

  “Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor”, “Üç Kedi Bir Dilek”, “Annemin Çantası”, “Üç Kedi-Bir Canavar”, Feridun Oral’la birlikte yazdığı “Maymun Kral”, Arslan Sayman’la birlikte yazdığı “Mevsimlere Güzelleme”adlı kitapları da yine YKY’den yayımlandı.

  “Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor” İtalyanca, “Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan” İspanyolca, ‘Beyoğlu Macerası’, ve ‘Üç Kedi Bir Dilek’ kitabı İngilizce yayımlandı.

  Sara Şahinkanat masal anlatıcılığı performansları ile ilk olarak Kidsnook’ta Ayşegül Dede sayesinde tanıştı. Judith Liberman ve Nazlı Azazi gibi masal anlatıcılığı ustalarından edindiği bilgi ve kazandığı deneyimlerle, nadir de olsa bu şenlikte yapacağı gibi, masal anlatıyor; bu kazanımın ışığıyla da kendi kitaplarının etkinliklerine zenginlik katıyor.

  sarasahinkanat@gmail.com
 • Didem Köktaş
  (Edebiyat Öğretmeni&Hikâye Anlatıcısı)
  Didem, masal anlatıcısı, aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenidir. İzmir’de yaşıyor. Babaannesinden dinlediği masallarla büyüdü. Uludağ Üniversite’sinde Türk Dili ve Edebiyatı ,Yücel Balku Yazın Atölyesi’nde öykü ve yazın dersleri, Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama eğitimleri gördü. Çok disiplinli bir hikâye anlatma yöntemi olan EnChant’ın yaratıcısı Judith Liberman’dan, Hikâye Anlatıcısı ve Tiyatro Pedagogu Nazlı Çevik’ten, Çağdaş Masal Anlatıcısı Jean Porcherot’tan Sanatsal Anlatım, Eğitimde ve Sanatta Hikâye ve Masal Anlatıcılığı eğitimi aldı. Didem okullarda, oyun evlerinde, kitapçılarda, cafelerde, hastanelerde, yoga-şifa merkezlerinde yetişkinlere ve çocuklara umutla masallar, hikâyeler anlatıyor; masalların şifa verdiğine inanıyor.
  didemtarlali@gmail.com