More Website Templates @ Templates.com!

Şenlik Programı:

 • 5 Haziran 2016 Pazar,
  Akatlar Sanatçılar Parkı

  Kafe Üst Kat Etkinlikleri

  11:00 Nur Niyaz Bildik ile "Masallarla Dans" (5-99 yaş)
  12:00 Semih Ali Aksoy ile "Hikaye Saati" (9-99 yaş)
  13:00 Ayşegül Dede ve Hatice Aslantaş ile Mim'li Masallar (3-99 yaş)
  14:00 Didem Köktaş ile "Elmanın Çekirdeği (3-99 yaş)
  15:00 Eskişehir Masal Şatosu Sahne Performansı
  16:00 Onur Erol ile "Müzikli Masallar"
  (3-99 yaş)
  17:00 Serkan Kırmızı ile "Davulumdan Meseller" (3-99 yaş)
  19:00 Ali Denizci ile Sohbet (yetişkinlere)
 • 5 Haziran 2016 Pazar,
  Kapalı Çadır

  11:00
  Çiğdem Odabaşı ile Yaratıcı Masal Okuma (7-8 yaş)
  12:30 Özge Yaran ile "Masallarla Dans"
  (7-12 yaş)
  14:00 Hatice Aslantaş "Masal Pantomim Atölyesi" (7-9 yaş)
  15:30 Songül Bozacı "Masal Drama Atölyesi" (8-10 yaş)
  17:00 Ayşegül Dede ile “Yetişkinler için Masala Hazırlık Workshop”
  18:00 Didem Köktaş ile “Yetişkin Masalları"

Konuklarımız

Konuk Ekibimiz:

 • Songül Bozacı
  (Yaratıcı Drama Eğitmeni&Hikâye Anlatıcısı)
  İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
  Üniversite yıllarında Mask-Kara Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi aldı. Bir çok Sokak tiyatrosu ve çocuk oyunlarında yer aldı. 2008 yılından itibaren Yaratıcı Drama alanında çocuklarla çalışıyor. 2012 yılında İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin koordinatörlük sürecini yönetti. Farklı festivallerde, projelerde Yaratıcı Drama ve Sanat atölyelerinde eğitmen olarak yer aldı. 2013 Eylül ayından itibaren Fama’nın Evi Hikâye Anlatıcıları ile birlikte hikâye ve masal eğitimlerine ve anlatımlarına devam ediyor. Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı Okuma birimi katılımcılarındandır. Aynı zamanda “ Evvel Zaman İçinde, Masal Sanat İçinde” çocuk masal atölyelerini gerçekleştiren Songül Bozacı; Yaratıcı Drama Eğitmeni, Koordinatör ve Hikâye anlatıcısı olarak çalışmalarına devam ediyor. 

  songulbozaci@gmail.com
 • Nilay Yılmaz
  (Yazar&Yaratıcı Yazı Eğitmeni)
  1992’de Anadolu Üniversitesi İngiliz Dili ve Öğretimi Bölümü’nden mezun olan Nilay Yılmaz, yüksek lisansını yabancı diller, doktora eğitimini ise Türkçe öğretimi ve çocuk edebiyatı üzerinde yaptı. 20 yıl devlet ve vakıf üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Yetişkinler için kaleme aldığı öyküler ve araştırma kitapları yayınlanmışsa da en çok çocuklara yazmayı seviyor. Çocuklar için tiyatro, öykü, roman ve resimli kitap türünde yapıtları bulunuyor. Çocuklara nefes koçluğu yapıyor, doğru nefes alma tekniklerini sanat ve oyun aracılığıyla öğretiyor. Çocuklarla birlikte oyun oynamaya, drama, masal, yaratıcı okuma ve yazma çalışmaları yapmaya bayılıyor.

  nilayyilmaz00@gmail.com
 • Hafize Güner
  (Yaratıcı Drama&Yoga Eğitmeni)
  1976 yılında İstanbul’da doğdu, 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamladı. 2003 yıllında Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı’nda Yaratıcı Drama Tezsiz Yüksek Lisans programını tamamladı. 2013 yılında ise Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Güzel Sanatlar Anabilim Dalı’nda Sanat Eğitimi Doktorası’nda çocuk edebiyatı dersleri aldı. Aynı zamanda Çocuk Yogası ve Masal Anlatıcısı eğitimleri olan Güner, yaratıcı dramanın, tiyatronun ve oyunun daha çok kişinin hayatına dokunmasını istiyor ve yaşam ile sanat arasında köprüler kuracak yeni projeler gerçekleştirmeyi hayal ediyor.

  hafizecinar@yahoo.com
 • Çiğdem Odabaşı
  (Yaratici Okuma ve Drama Egitmeni)
  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu (2002) (2002–2011). Eğitim kariyerine Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümü ile devam etti (2011-2014). 
  İzmir Çağdaş Drama Derneği’nde katıldığı 360 saatlik “ Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimi Anadolu Üniversitesi’nden aldığı “Eğitimde Drama”, MEB’den aldığı “Drama Eğitmeni Sertifika Programı” sonrasında 2005 yılından bu yana çeşitli konularda drama atölyeleri, söyleşiler ve yaratıcı okuma atölyeleri  düzenliyor.  Eğitim verdiği kurumlar arasında Yapı Kredi Yayınları, Bahçeşehir Okulları, Final Eğitm Kurumları, Koç Okulları, TED Eğitim kurumları, Amerikan Eğitim Kurumları, MEB Kurum İçi Eğitim Seminerleri, Beyoğlu Blediyesi, İş Bankası Müzesi, Hacettepe, İstanbul ve Marmara Üniversitesi, Kütüphane ve Medya Merkezileri vb. bulunmaktadır. 
  Eğitim içeriklerini, NFS’de aldığı Nefes Eğitimi ile nefes kullanımı, SuvioCoaching’den aldığı hedef  belirleme, etkili iletişim ve koçluk programı ile İZHADA’dan aldığı Dans, devinim ve etkili beden dilini kullanım üzerine geliştirdiği tekniklerle, ÇATI’dan aldığı Kontak Dans Doğaçlama teknikleri ile drama eğitimlerini zenginleştirmektedir. Bunun yanında sanat terapisi, psikodrama, müzik, dans, resim  ve edebiyat gibi birçok disiplinle dirsek teması kurarak etkili, deneysel ve grupla etkileşimli atölyeler gerçekleştirmektedir.
  İstanbul Çağdaş Drama Derneği ve Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi üyesidir.

  odabasi.cigdem@gmail.com
 • Mehmet Erbil
  (Oyuncu, Yazar, Yönetmen, Kukla Tasarımcısı ve Masal Anlatıcısı )
  1979 Yılın da Çukurova’da Doğdu. İlk, Orta ve Lise’yi Adana’da bitiren Erbil 1994 Yıllan da, Lise Tiyatrosunda  Amatör  olarak oyunculuğa başladı.  Çukurova Üniversitesi Drama Topluluğunda Tiyatro Eğitimi alırken, Adana Şehir Tiyatrosu, Seyhan Belediye Şehir Tiyatrosu, Gösteri Sanatları Merkezi, Tiyatro Bakış, Hayalbaz Oyun Atölyesi gibi ekiplerde oyunculuk yaptı.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalından Mezun olurken, Eric Morris Metodu ile Oyunculuk eğitimi aldı.
   2007 Yılında Bir Anlık Özgürlük Adlı Filmi ile Sinema hayatına başladı, 2008 Yılında İlk Başrol oyunculuğuyla “Öldür Beni” adlı sinema filmi, 2010 Yılında Zülfü Livaneli’nin Yönettiği “Veda” Filmi, 2013 Yılında Semir Aslanyürek’ in Yönettiği “Lal” Filmi  ile beyaz perde de sinema izleyicisiyle buluştu.
  2007 den Buyana Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Doktorlar, Kavak Yelleri, Bez Bebek, Doğruluk Ekseni, Arka Sokaklar gibi Dizi filmlerde Oyunculuk yaptı. 2003 Yılında Adana’da Kurduğu Hayalbaz Oyun Atölyesi adlı Tiyatro ekibi  ile 2007 den bu yana ”Bizi Önemli Kişiler İzliyor…” sloganıyla, İstanbul’da Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Sahne almaktadır.  2013 Yılında Kaleme alıp, Yönettiği Bremen Mızıkacıları adlı oyunu 13.Direklerarası Seyirci Ödülleri Çocuk Oyunu Dalında En iyi “Yapım” ödülü. Yine Yazıp Yönettiği Kırmızı Burnun Yolcuğu adlı oyun 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri Çocuk Oyunu Dalında En iyi “Yapım” ödülü’ ne Layık görüldü.

  www.hayalbaztiyatro.com
 • Serkan Kırmızı
  (Sosyal Antropolog, Müzisyen, Perküsyonist, Oyuncu, Eğitimci)
  Ankara Üniversitesi Etnoloji Bölümü’nden mezun oldu.12 yıldır çocuklarla çalışıyor.Yetişkinlerle ritim atölyeleri düzenliyor Ritüeller, oyun antropolojisi, eğitbilim, sahne sanatları, müzik, vurmalı çalgılar, performans ve göstergebilim alanları üzerine çalışmaları bulunuyor. 2012’den bu yana çocuklar için “Davulumdan Masallar”, yetişkinler için ise “Davulumdan Meseller” çalışması yapıyor.

  davulumdanmasallar@gmail.com
 • Çiğdem Şimşek
  (Halk Bilimci&Hikâye Anlatıcısı)
  1989 yılı Gümüşhane doğumlu olan Çiğdem Şimşek 2011 yılında Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında aynı bölümde yüksek lisansa başlayan Şimşek, 2013 yılında Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesinde yönetici olarak göreve başladı. Halen bu görevi yürütüyor. Bu görev kapsamında birçok radyo ve TV programına katıldı, somut olmayan kültürel mirasın unsurlarından biri olan Anadolu masalları üzerine anlatıcılık eğitimi alarak bu alanda çalışmalar yaptı. “Masallar yaşadıkça kültürlerin ve insanların da yaşadığına” inanan Şimşek, müzelerde, hastanelerde, şenliklerde ve okullarda Anadolu masalları anlatamaya devam ediyor.

  cigdemsimsek89@gmail.com
 • Gizem Cankurtaran
  (Halk Bilimci&Hikâye Anlatıcısı)
  1993 Ankara doğumlu olan Gizem Cankurtaran 2012 yılında Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi bölümünde lisans eğitimine başladı. 2012 yılında Judith Liberman’dan 6 aylık masal anlatıcılığı eğitimi alan Cankurtaran 2013 yılında bölüm tarafından açılmış olan Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’nde stajyer olarak çalışmaya başladı. “Masallar nasıl müzelenir?” sorusuna cevap veren bu müzede ziyaretçilere Anadolu masallarını keyifle anlatıyor. Masalların gücünü keşfetmiş olan Cankurtaran okullarda, müzelerde, hastanelerde, kütüphanelerde, Ramazan eğlencelerinde ve şenliklerde Anadolu masalları anlatmaya devam ediyor.
 • Semih Ali Aksoy
  (Tiyatrocu&Hikâye Anlatıcısı)
  2008’te ODTÜ Oyuncularına katıldı ve halen orada ve Boş Sahne’de tiyatro çalışmalarına devam ediyor. Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu, şimdi ODTÜ Sosyal Antropoloji bölümünde yüksek lisans yapıyor. Bir süredir hikâye anlatıcılığı ve masallarla ilgileniyor. Arkadaşlarıyla beraber Ankara’da yetişkinler için masal geceleri düzenlemeye başladı. “Çalgıcı Gülali Masalı” tutkuları ve sorumlulukları arasında karşısına çıkan gerçek dünyada farklı bir şekilde büyümeyi deneyen bir çocuğun hikâyesi. “Bu dünyada kim kral olmak istemez ki? Bazıları istemez...”

  semihliaksoy@gmail.com
 • Oğuzhan Burak Korkmaz
  (Halk Bilimci, Gösteri Sanatçısı)
  1991 yılı Ankara doğumlu olan Oğuzhan Burak Korkmaz, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2014 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü tarafından kurulan Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’nde müze araştırmacısı olarak göreve başladı. Müzede, masal anlatıcılığı, meddahlık, Karagöz-Hacivat gibi gösteri sanatları üzerine eğitimler alarak kendini bu alanlarda geliştiren Oğuzhan Burak Korkmaz, halen müzede canlı performansa dayalı gösteriler yapıyor, aynı zamanda gelen ziyaretçilere rehberlik ediyor.

  obk0691@gmail.com
 • Nur Niyaz Bildik
  (Joimove Türkiye Temsilcisi)
  Nur Niyaz Bildik, İnanna Kadın Farkındalık Merkezi'nde kurucularındandır. Çağdaş Bale Topluluğu'nda baş dansçı olarak uzun yıllar görev aldı. Yetişkinlerle bebek ve çocukların beraber dans ettikleri etkinlik olan Joimove Türkiye Temsilciliğinin yanı sıra Masallarla Dans etkinliğinin de yaratıcısıdır. Senkronize yüzme antrenörü de olan Bildik'in Türkiye Senkronize Yüzme Milli Takımı'nda pek çok sporcusu bulunmaktadır. Serra adında 7 yaşında bir kızı bulunmakta.

  nbildik@gmail.com
 • Özge Yaran
  (Dans Eğitmeni&Hikâye Anlatıcısı)
  İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yaklaşık 12 yıldır Sonay Ödemiş ile Zeybek dansları ve zeybekler tarihi üzerine çalışmalar yürütüyor. 2014 yılında Türkiye’nin ilk zeybek dansları eğitimi ve araştırma akademisi olan  ZeybekUs Akademi’nin kurulmasında kolaylaştırıcı olarak yer aldı. 
  Ege dansları, mitolojiye merak sarmasını ve yolunun masallarla buluşmasına vesile oldu. Judith Liberman’dan aldığı masal eğitimleri sayesinde “Dans Eden Masallar” üzerine çalışmalara başladı. 
  Dedesinin ölümünden sonra bir süredir Gebze’de “Dede Bahçesinde Masallar” adını verdiği masal etkinliklerini hem çocuklar hem yetişkinler için düzenliyor.
  Kalbinin ritmi; dansla, oyunla, masalla kesiştiği günden beri hayallerinin izini sürüyor. Dünyaya güzellik, sevgi, yetenek, sanat, aşk doğurmanın heyecanıyla yollara düşüp hikâyeler anlatıyor, hikâyeler topluyor, hayaller kuruyor. En sevdiği şey dünyaya güzellik doğuran ya da doğuracak diğer insanların  aşklarına şahit olmak, hayallerinin içinde yüzmek.

  yaranozge@gmail.com
 • Ahu Kahraman Yıldırım
  (Müzik Okulu Sahibi, Piyano Öğretmeni)
  Anne, çocuk dünyasında ''Müzisyen Anne'' ismi ile tanınan Ahu Kahraman Yıldırım.
  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü mezunudur. Evli, bir kız çocuğu annesidir. Türkiye'nin ilk 6 aylık bebeklerden itibaren, aile ve çocuk müzik eğitimi veren Etiler Müzik Okulu ve Kids Müzik Class okullarının kurucusudur. Özel etknliklerde ''Müzisyen Anne Ritim Atölyesi'' ismi ile gösteriler yapmaktadır. ahu@etilermuzikokulu.com